Aktualności

Aktualności

Badania kliniczne

W NeuroSferze rozpoczynamy BEZPŁATNE badania kliniczne z użyciem toksyny botulinowej typu A.

Czytaj więcej

Fizjoterapia w Neurosferze

Czy wiecie jak ważną rolę w leczeniu chorób neurologicznych odgrywa FIZJOTERAPIA? Jej celem jest optymalizacja jakości życia, utrzymanie niezależności funkcjonalnej, przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej, zdolności do pracy, hobby oraz czynnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Czytaj więcej

Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera to najczęstsza postać otępienia, nieuleczalna i postępująca choroba neurodegeneracyjna, jednak we wczesnym stadium choroby Alzheimera można zrobić wiele, by złagodzić objawy i opóźnić rozwój choroby.

Czytaj więcej

Leczenie migreny

Toksyna botulinowa typu A jest wysoce skutecznym i bezpiecznym lekiem, rekomendowanym w profilaktycznym leczeniu przewlekłej migreny. Jej stosowanie wiąże się jednak z koniecznością właściwej kwalifikacji chorych do zabiegu oraz z umiejętnością prawidłowego wykonania iniekcji.

Czytaj więcej

Środa - Neurochirurg

Neurochirurg zajmuje się chorobami występującymi w obrębie układu nerwowego. Najczęściej kierowani są do niego ci pacjenci, w których przypadku leczenie farmakologiczne nie dało efektów i należy wykonać zabieg chirurgiczny.

Czytaj więcej

Biopsja - od teraz w NeuroSferze

Dziś kilka słów na temat diagnostyki POLINEUROPATII, która często zostaje rozpoznawana już na podstawie wywiadu lekarskiego. W celu potwierdzenia diagnozy, konieczne jest wykonanie elektromiografii, czyli badania EMG. Badanie umożliwia potwierdzenie występowania zespołu oraz wskazuje, które włókna nerwowe uległy uszkodzeniu. Czasami wskazane jest także wykonanie BIOPSJI.

Czytaj więcej

Farba przeciwiwirusowa GALVI-19 na ścianach Neurosfery

Farba antywirusowa do ścian, która na pomalowanej powierzchni tworzy powłokę, likwidującą ponad 99% koranawirusów już w 4h.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Choroby Parkinsona

Światowy Dzień Choroby Parkinsona jest obchodzony co roku 11 kwietnia. Jest to data urodzin Jamesa Parkinsona, który jako pierwszy opisał objawy choroby neurodegradacyjnej.

Czytaj więcej

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Wielkanocnych wielu radosnych i ciepłych chwil przy rodzinnym stole oraz dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności życzy Neurosfera! Zapraszamy od wtorku.

Czytaj więcej