Aktualności

Aktualności

SPASTYCZNOŚĆ POUDAROWA

Jest to nadmierne, patologiczne napięcie mięśniowe występujące jako skutek udaru mózgu. Spastyczność może dotyczyć kończyny górnej jak i dolnej. Przypominamy o możliwości zapisu do darmowego badania lekowego leczenia spastyczności poudarowej toksyną botulinową.

Czytaj więcej

Badania kliniczne leczenia spastyczności kończyn toksyną botulinową

Zapraszamy pacjentów ze spastycznością poudarową do udziału w badaniach klinicznych leczenia spastyczności kończyn toksyną botulinową. Udział w badaniu jest bezpłatny!

Czytaj więcej

FIZJOTERAPIA NEUROLOGICZNA

Jest to gałąź fizjoterapii stosowana m.in. przy takich schorzeniach jak: - UDAR - STWARDNIENIE ROZSIANE - URAZY MÓZGOWO-CZASZKOWE - POLINEUROPATIE - CHOROBA PARKINSONA

Czytaj więcej

ZMIANA CENNIKA OD 1 STYCZNIA

Od 1 stycznia 2022 automatycznie nastąpi zmiana cen w naszej przychodni

Czytaj więcej

KONSULTACJA U NEUROCHIRURGA

W dniu 15 grudnia w Neurosferze będzie przyjmował NEUROCHIRURH DR N. MED WOJCIECH PIETRASZKO.

Czytaj więcej

STRONA INTERNETOWA DLA PACJENTÓW PO UDARZE

Dziś chcielibyśmy wam przedstawić stronę internetową, która powstała z myślą o PACJENTACH PO UDARZE oraz dla ich opiekunów --> https://zyciepoudarze.pl/ 

Czytaj więcej

NOWY SPECJALISTA – NEUROLOG DZIECIĘCY

NeuroSfera to placówka medyczna, w której chcemy zapewnić kompleksową pomoc pacjentom z problemami neurologicznymi. W odpowiedzi na wasze potrzeby OD GRUDNIA 2021 do naszego zespołu dołączy DR N. MED. OLGA MILCZAREK, której specjalizacją jest neurologia oraz NEUROLOGIA DZIECIĘCA.

Czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ UDARU MÓZGU 28.10

Udar mózgu to stan zagrażający życiu. Warto znać charakterystyczne objawy, na które należy zwrócić uwagę by następnie móc jak najszybciej wezwać pogotowie ratunkowe. Z okazji światowego dnia mózgu, który jest 28 października nasz specjalista neurolog DR N. MED. MAŁGORZATA DEC - ĆWIEK będzie się wypowiadać podczas webinaru „Życie po udarze mózgu” organizowanego przez Akademię Fundacji Chorób mózgu.

Czytaj więcej

KAWA A UKŁAD NERWOWY

Kawa jest napojem, który dla wielu osób jest codziennością. Niektórzy nie wyobrażają sobie poranka bez kawy, inni przerwy w pacy a jeszcze inni na przykład popołudniowego deseru bez towarzystwa tego napoju. Dziś chcielibyśmy przedstawić kilka korzyści z picia kawy dla układu nerwowego.

Czytaj więcej