Aktualności

Aktualności

Mgr Michał Ciepała - nowy fizjoterapeuta w Neurosferze

Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych specjalistów dołącza fizjoterapeuta - mgr Michał Ciepała.

Czytaj więcej

Operacyjne leczenie choroby Parkinsona

Głęboka stymulacja mózgu to operacyjna metoda leczenia zaawansowanej choroby Parkinsona i innych chorób ruchu.

Czytaj więcej

Badania kliniczne z użyciem toksyny botulinowej

Mimo sporego zainteresowania, przypominamy o wciąż trwających badaniach klinicznych z użyciem toksyny botulinowej.

Czytaj więcej

Badania kliniczne

W NeuroSferze rozpoczynamy BEZPŁATNE badania kliniczne z użyciem toksyny botulinowej typu A.

Czytaj więcej

Fizjoterapia w Neurosferze

Czy wiecie jak ważną rolę w leczeniu chorób neurologicznych odgrywa FIZJOTERAPIA? Jej celem jest optymalizacja jakości życia, utrzymanie niezależności funkcjonalnej, przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej, zdolności do pracy, hobby oraz czynnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Czytaj więcej

Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera to najczęstsza postać otępienia, nieuleczalna i postępująca choroba neurodegeneracyjna, jednak we wczesnym stadium choroby Alzheimera można zrobić wiele, by złagodzić objawy i opóźnić rozwój choroby.

Czytaj więcej

Leczenie migreny

Toksyna botulinowa typu A jest wysoce skutecznym i bezpiecznym lekiem, rekomendowanym w profilaktycznym leczeniu przewlekłej migreny. Jej stosowanie wiąże się jednak z koniecznością właściwej kwalifikacji chorych do zabiegu oraz z umiejętnością prawidłowego wykonania iniekcji.

Czytaj więcej

Środa - Neurochirurg

Neurochirurg zajmuje się chorobami występującymi w obrębie układu nerwowego. Najczęściej kierowani są do niego ci pacjenci, w których przypadku leczenie farmakologiczne nie dało efektów i należy wykonać zabieg chirurgiczny.

Czytaj więcej

Biopsja - od teraz w NeuroSferze

Dziś kilka słów na temat diagnostyki POLINEUROPATII, która często zostaje rozpoznawana już na podstawie wywiadu lekarskiego. W celu potwierdzenia diagnozy, konieczne jest wykonanie elektromiografii, czyli badania EMG. Badanie umożliwia potwierdzenie występowania zespołu oraz wskazuje, które włókna nerwowe uległy uszkodzeniu. Czasami wskazane jest także wykonanie BIOPSJI.

Czytaj więcej