Aktualności

Aktualności

KURS TMS w naszej palcówce!

Dnia 6.10 odbył się w naszej klinice KURS TMS o PRZEZCZASZKOWEJ STYMULACJI MAGNETYCZNEJ. Prowadzącym był wybitny i ceniony w Polsce specjalista z zakresu neurologii i neurofizjologii klinicznej DR HAB. N. MED. JAKUB ANTCZAK.

Czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ ALZHAIMERA - 21 WRZEŚNIA

Choroba Alzheimera jest postacią otępienia gdzie rozwój zaburzeń pamięci jest skryty i podstępny. Narastają one przez wiele lat i nie bolą, więc rzadko skłaniają nas do wizyty lekarskiej w początkowym stadium. W tym dniu chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę na tak zwane „znaki ostrzegawcze” choroby.

Czytaj więcej

REKRUTACJA ! Szukamy lekarza psychiatrę.

Prywatna przychodnia neurologiczna NEUROSFERA nawiąże współprace z  LEKARZEM PSYCHIATRĄ dorosłych. Osoby zainteresowane pracą, prosimy o przesłanie na adres:  rejestracja@neurosfera.org w tytule wpisując "PSYCHIATRA"

Czytaj więcej

JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED TĘŻYCZKĄ?

Do rozwoju tężyczki może dojść z przyczyn dietozależnych. Aby nie dopuścić do jej rozwoju warto zwrócić uwagę na takie pierwiastki w swojej diecie jak wapń, magnez, potas oraz witamina D.

Czytaj więcej

TĘŻYCZKA – DIAGNOSTYKA ZA POMOCĄ EMG?

Objawami tężyczki są niekontrolowane, często bolesne skurcze bądź drżenie mięśni, którym towarzyszy mrowienie. Występowanie tężyczki jest związane z tzw nadmierną pobudliwością nerwowo-mięśniową. EMG – czyli badanie elektromiograficzne, tzw. PRÓBA TĘŻYCZKOWA jest najczulszym testem wykazującym obecność nadpobudliwości nerwowo-mięśniowej.

Czytaj więcej

Dieta w chorobie Parkinsona

Niestety nie ma jednej idealnej diety, która zapewniłaby nam brak choroby. Niemniej jednak to jak się odżywiamy stanowi ważny element terapii, ponieważ szybkość wchłaniania leków w znacznym stopniu jest uwarunkowana właśnie dietą jaką stosuje pacjent, a dodatkowo wpływa na komfort życia!

Czytaj więcej

22 lipca - Dzień Mózgu

Dziś obchodzimy święto, którego celem jest promowanie wiedzy dotyczącej zdrowia mózgu oraz jego możliwych chorób. Ludzki mózg to niezwykłe centrum dowodzenia sterujące wszystkimi procesami zachodzącymi w organizmie.

Czytaj więcej

Nie odkładaj wizyty u lekarza na później!

"Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz." Jeśli coś Cię martwi to skonsultuj to z odpowiednim specjalistą. Odkładanie wizyty u lekarza na później może doprowadzić niepotrzebnie do większego cierpienia.

Czytaj więcej

Mgr Michał Ciepała - nowy fizjoterapeuta w Neurosferze, więcej informacji.

Nasz nowy specjalista zakresu fizjoterapii mgr Michał Ciepała już przyjmuje na wizyty! Oto kilka informacji potwierdzających zdobytą wiedzę, umiejętności i doświadczenie, a także chęci dalszego rozwoju.

Czytaj więcej