Aktualności

Aktualności

JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED TĘŻYCZKĄ?

Do rozwoju tężyczki może dojść z przyczyn dietozależnych. Aby nie dopuścić do jej rozwoju warto zwrócić uwagę na takie pierwiastki w swojej diecie jak wapń, magnez, potas oraz witamina D.

Czytaj więcej

TĘŻYCZKA – DIAGNOSTYKA ZA POMOCĄ EMG?

Objawami tężyczki są niekontrolowane, często bolesne skurcze bądź drżenie mięśni, którym towarzyszy mrowienie. Występowanie tężyczki jest związane z tzw nadmierną pobudliwością nerwowo-mięśniową. EMG – czyli badanie elektromiograficzne, tzw. PRÓBA TĘŻYCZKOWA jest najczulszym testem wykazującym obecność nadpobudliwości nerwowo-mięśniowej.

Czytaj więcej

Dieta w chorobie Parkinsona

Niestety nie ma jednej idealnej diety, która zapewniłaby nam brak choroby. Niemniej jednak to jak się odżywiamy stanowi ważny element terapii, ponieważ szybkość wchłaniania leków w znacznym stopniu jest uwarunkowana właśnie dietą jaką stosuje pacjent, a dodatkowo wpływa na komfort życia!

Czytaj więcej

22 lipca - Dzień Mózgu

Dziś obchodzimy święto, którego celem jest promowanie wiedzy dotyczącej zdrowia mózgu oraz jego możliwych chorób. Ludzki mózg to niezwykłe centrum dowodzenia sterujące wszystkimi procesami zachodzącymi w organizmie.

Czytaj więcej

Nie odkładaj wizyty u lekarza na później!

"Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz." Jeśli coś Cię martwi to skonsultuj to z odpowiednim specjalistą. Odkładanie wizyty u lekarza na później może doprowadzić niepotrzebnie do większego cierpienia.

Czytaj więcej

Mgr Michał Ciepała - nowy fizjoterapeuta w Neurosferze, więcej informacji.

Nasz nowy specjalista zakresu fizjoterapii mgr Michał Ciepała już przyjmuje na wizyty! Oto kilka informacji potwierdzających zdobytą wiedzę, umiejętności i doświadczenie, a także chęci dalszego rozwoju.

Czytaj więcej

Mgr Michał Ciepała - nowy fizjoterapeuta w Neurosferze

Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych specjalistów dołącza fizjoterapeuta - mgr Michał Ciepała.

Czytaj więcej

Operacyjne leczenie choroby Parkinsona

Głęboka stymulacja mózgu to operacyjna metoda leczenia zaawansowanej choroby Parkinsona i innych chorób ruchu.

Czytaj więcej

Badania kliniczne z użyciem toksyny botulinowej

Mimo sporego zainteresowania, przypominamy o wciąż trwających badaniach klinicznych z użyciem toksyny botulinowej.

Czytaj więcej