Dlaczego warto zdecydować się na konsultację diabetologiczną? 

 

Pierwsze niepokojące sygnały zazwyczaj pojawiają się stopniowo, na początku nie budząc dużego niepokoju. Zaburzenia metaboliczne mogą nie dawać wyraźnych objawów, aż do momentu zauważenia wczesnych powikłań, tj. przewlekłe zmęczenie, zaburzenia pola widzenia czy trudności w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. 

 

Konsultacja diabetologiczna zapewnia nie tylko właściwą drogę wdrożenia leczenia, ale i profilaktykę połączoną ze świadomym dbaniem o stan zdrowia. 

 

Kiedy warto zgłosić się do diabetologa?

  • gdy pojawia się chroniczne zmęczenie i senność 
  • w przypadku problemów z redukcją masy ciała lub towarzyszącą nadwagą/otyłością
  • jeśli wyniki poziomów glukozy i insuliny nie są prawidłowe 
  • przy insulinooporności 
  • w przypadku rozpoznania cukrzycy ciążowej 

 

Zakres konsultacji diabetologicznej obejmuje:

  • indywidualne spojrzenie na historie Pacjenta 
  • ocenę stanu zdrowia
  • dobór odpowiednich badań diagnostycznych 
  • propozycję dalszego leczenia  
  • wsparcie w zmianie nawyków żywieniowych 
  • naukę kontroli poziomu glikemii
  • zmniejszenie ryzyka rozwinięcia powikłań 

 

Wdrożenie odpowiedniego leczenia na wczesnym etapie pozwala znacząco poprawić komfort życia i utrzymać dobrą kontrolę choroby.  

 

Zapraszamy do rejestracji na konsultację z naszą nową Specjalistką - lek. Agnieszką Stąpór! 

 

http://www.znanylekarz.pl/agnieszka-stapor/diabetolog-internista/krakow