Objawami tężyczki są niekontrolowane, często bolesne skurcze bądź drżenie mięśni, którym towarzyszy mrowienie. Występowanie tężyczki jest związane z tzw nadmierną pobudliwością nerwowo-mięśniową, a pierwiastkiem, który jest bardzo istotny w procesach przekazywania impulsów nerowo- mięśniowych jest wapń. I to właśnie NIEDOBÓR WAPNIA, któremu często także towarzyszy zmniejszone stężenie magnezu i potasu prowadzi do występowania tężyczki.

EMG – czyli badanie elektromiograficzne, tzw. PRÓBA TĘŻYCZKOWA jest najczulszym testem wykazującym obecność nadpobudliwości nerwowo-mięśniowej, a tym samym tężyczki.

Badanie przebiega w pozycji leżącej. Na ramię zakłada się opaskę uciskową, a na nadgarstek opaskę uziemiającą, dodatkowo między kciukiem a palcem wskazującym umieszcza się elektrodę igłową. Nie ma czego się obawiać, jest to tylko krótkie nakłucie! Całość trwa około 20 minut.

Wyniki badania są dostępne bezpośrednio po jego wykonaniu i otrzymując je można od razu wrócić do wszystkich czynności życia codziennego.

Ważne, aby przed wykonaniem badania odstawić suplementy min na 4 dni, aby wynik testu nie został zakłamany!

Nasza placówka ma w swojej ofercie możliwość wykonania próby tężyczkowej przez jednego z najlepszych w Polsce specjalistów z zakresu EMG DR N. MED. JAKUBA ANTCZAKA, który swoje doświadczenie zdobywał w kraju jak i za granicą.

Więcej na temat metody EMG jak i naszego specjalisty neurologa możecie poczytać na naszej stronie internetowej: www.neurosfera.org

Rejestracja
662 395 415
rejestracja@neurosfera.org