W dniach 19-21 maja 2022 roku odbyła się w Gdańsku VI edycja konferencji naukowo – szkoleniowej pt. „Toksyna botulinowa w praktyce neurologicznej”. Wśród wybitnych prelegentów współtworzących to wydarzenie była m in. Dr n. med. Małgorzata Dec – Ćwiek, która prezentowała i omawiała ciekawe i niezwykle trudne przypadki pacjentów ze stwierdzoną dystonią.
Toksyna botulinowa jest uznanym lekiem stosowanym od wielu lat  w neurologii i rehabilitacji neurologicznej u dorosłych i dzieci. Proces terapeutyczny toksyną wymaga oprócz szerokiej wiedzy, ogromnych umiejętności praktycznych i od wielu lat stanowi dla lekarzy doskonałe narzędzie, które w znaczący sposób wpływa na poprawę jakości życia pacjentów zmniejszając lub całkowicie redukując objawy chorobowe.
Konferencja była doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszej publikacji naukowej w postaci atlasu, autorstwa Dr n. med. Małgorzaty Dec – Ćwiek i Dr n. med. Karoliny Porębskiej, w którym przedstawione są interesujące i na swój sposób wymagające przypadki podawania toksyny botulinowej w leczeniu dystonii ogniskowych. Efekty prowadzonej terapii są nadzwyczajne i skutecznie poprawiają jakość życia pacjentów.
Gratulujemy!